Blog

Zaujímavosti, rady a návody zo sveta nábytku a bytových doplnkov

Prečo je potrebná osobná konzultácia pri 3D návrhu vašich kuchýň či interiérov ? Prečo nie je možné spracovať vaše požiadavky individuálne cez e-mail či online komunikáciou? Prečo je každá zákazka individuálna a atypická? Prečo nie je vhodnou alternatívou porovnávanie cien a rozhodovanie sa len na základe ceny pri výbere vhodného dodávateľa pre...

Sklenené zásteny, takzvané grafické sklo, sa na Slovensku tešia rastúcej popularite. Pomaly nahrádzajú tradičné keramické či laminátové obklady stien nad pracovnou doskou. Ak plánujete novú kuchyňu, alebo ste sa ešte stále nerozhodli pre farbu a štýl obkladačiek, tu je päť čisto racionálnych dôvodov, prečo je sklo na kuchynskej zástene celkom dobrý...

Pri myšlienke novej kuchyne či interiérov vás určite prepadne stovky otázok, ohľadne výberu vhodného kandidáta. My sme vám uľahčili váš výber, krátkym zodpovedaním prečo práve s nami.

Plánujete novú kuchyňu? Inšpirujte sa týmito radami, ktoré prezentujú naslovovzatí odborníci priamo zo svetového centra dizajnu - z Talianska.

Neviete si predstaviť deň bez varenia či pečenia? Ak vás doteraz otravovali následné kopy riadu a neustály pohyb, aby ste riad vyložili z umývačky, teraz si môžete vydýchnuť a tešiť sa. Najnovšiu vylepšenú vlastnosť pri umývačke riadu Electrolux ComfortLift® ocenia všetci tí, ktorí sa doteraz sťažovali na neustále ohýbanie sa.

Moderné rúry sú všestranné a dokážu pomôcť pri príprave mnohých druhov pokrmov. Poradia si s pečením, grilovaním, sušením, varením v pare, umožnia pripraviť niekoľko pokrmov súčasne, zaistia nakysnutie cesta, rozmrazovanie a iné.

Základným predpokladom pre dobré odvetranie kuchyne a účinnosť odsávača je zabezpečenie prívodu čerstvého vzduchu a odvodu použitého vzduchu. Prívod čerstvého vzduchu je vedený spravidla otvorom vo vonkajšej stene v kuchyni. Pre tento účel postačí otvor, ktorým vstupuje vzduch pre plynový sporák resp. horáky.

Súčasným kuchyniam dominujú čisté, rovné a ľahko udržiavateľné povrchy. Tento trend sa odráža aj v presadzovaní sa rôznych varných dosiek. Ak sa nachádzate vo fáze, že sa práve rozhodujete, akú vlastne zvoliť, nechajte si poradiť. Najefektívnejší spotrebič z kategórie varných dosiek je indukčná varná doska, ktorá je úspornejšia ako sklokeramická...

Kuchyne sa väčšinou intenzívne používajú každý deň. Aby sa vaša kuchyňa osvedčila aj v každodennom živote, výrobca kovaní firma Blum ponúka množstvo rôznych nápadov. Tu nájdete krátke filmy s užitočnými informáciami, tipmi a trikmi pre praktické kuchyne.