5 dôvodov prečo zvoliť kalené sklo za kuchynskou linkou

10.07.2017

Sklenené zásteny, takzvané grafické sklo, sa na Slovensku tešia rastúcej popularite. Pomaly nahrádzajú tradičné keramické či laminátové obklady stien nad pracovnou doskou. Ak plánujete novú kuchyňu, alebo ste sa ešte stále nerozhodli pre farbu a štýl obkladačiek, tu je päť čisto racionálnych dôvodov, prečo je sklo na kuchynskej zástene celkom dobrý nápad: 

1. Moderný vzhľad kuchyne
Jednoliate sklenené plochy dodajú interiéru kuchyne moderný šmrnc a pri šikovne ladenom dizajne aj trvácny nadčasový vzhľad. Vhodne zvolený odtieň či dekor dokáže aj pri obyčajnej sektorovej zostave kuchynských skriniek vytvoriť osobitý štýl interiéru. Zaručene najjednoduchší spôsob, ako oživiť dizajn kuchyne. 

2. Jedinečný dizajn podľa vlastných predstáv
Hoci aj tých najdivokejších. Technológia výroby sklenenej zásteny s farebnou grafickou potlačou umožňuje zvoliť si vlastný štýl s prakticky akýmkoľvek motívom. V rámci jednotného ladenia, môžete tento motív zopakovať aj na inom mieste v interiéri.

Výrobca dekoračného skla ponúka na výber z galérie doporučených dekorov. Obľúbené sú najmä kvety a abstraktné motívy. Alebo vám na želanie vyrobia úplne nový motív sklenenej zásteny. Aby ste boli s výsledkom spokojný, vybraný obrázok musí spĺňať kvalitu požadovanej veľkosti a rozlíšenie 300 dpi. Pri jednofarebnom skle máte na výber odtiene z farebnej škály RAL.

3. Rýchla realizácia
Relatívne krátka výrobná doba napriek zákazke na mieru a veľmi jednoduchá montáž, sú ďalšou nespornou výhodou kuchynskej sklenenej zásteny. Od momentu schválenia grafického návrhu a zamerania vašej kuchyne je výrobca schopný dodať sklo zvyčajne v lehote do 28 dní. Montáž na mieste potom trvá - v závislosti od veľkosti sklenenej plochy - iba pár hodín.
Pri renováciách starších kuchýň je obrovské plus rýchla výmena kuchynskej zásteny dokonca bez nutnosti demontáže starého obkladu. Nová sklenená zástena sa jednoducho nalepí na pôvodný obklad a obídete sa bez búracích prác.

4. Bezpečný a odolný materiál
Zvládne krst vodou i ohňom.Pre veľkoplošné použitie v interiéri sa používa takzvané bezpečnostné - kalené sklo, ktoré je štyri až päťkrát pevnejšie než obyčajné sklo rovnakej hrúbky. Kumšt spočíva v rozžeravení skla na teplotu približne 650 stupňov Celzia a následnom prudkom ochladení. Takto špeciálne vyrobené sklo odolá mechanickému i tepelnému namáhaniu.

Kuchynské zásteny z kaleného skla s hrúbkou 6 mm sú pri bežnom používaní prakticky nezničiteľné. Sklo ani pri náhodnom údere riadom nepraskne ako obyčajné sklo a za sporákom vydrží vysoké teploty, horúce frkance aj paru. Kalené sklo v kuchyni predstavuje tak funkčný ako aj architektonický prvok, bezpečné aj pre domácnosť s malými deťmi.

5. Údržba skla je hrou
Priestor medzi hornými a dolnými skrinkami kuchynskej linky dostáva pri umývaní riadu a príprave jedál denne riadne na frak. Zvlášť počas vyprážania, kedy masť strieka na všetky strany, nepekne sa usádza v špárach medzi obkladačkami a uľahčuje vznik baktérií.

Súvislá hladká sklenená plocha bez špár sa udržiava veľmi ľahko, sklo je navyše zdravotne nezávadný materiál. Koniec drhnutiu drsného povrchu obkladov a špárovky do ktorej sa olej a šťavy plodov radi vpijú! Sklenenú stenu stačí iba pretrieť vlhkým obrúskom, prípadne umyť bežným saponátom a bude ako opäť ako nová! Sklenené zásteny tak aj vďaka prirodzenej vlastnosti odolného materiálu vyzerajú aj po rokoch stále rovnako dobre.

Zdroj: ii/ipeknebyvanie.sk, Iveta Nagyová

MOLYN kuchyne a interiéry - DALNO kuchyne, Janka Kráľa 4869 - Colorhouse 1, 955 01 Topoľčany, +421 911 010 664
Copyright © 2019 D KUCHYNE a INTERIÉRY Topoľčany. Všetky práva vyhradené.