Kuchynské dvierka

14.04.2017

Práve dvierka sú na kuchyni tým najdôležitejším prvkom, ktorý určuje vzhľad kuchyne - Má pôsobiť klasicky alebo minimalisticky? Má byť v prírodnom drevodekore alebo v niektorej z módnych farieb? Má byť lesklá alebo matná? Máme v ponuke všetky... stačí si vybrať.

Melamín

Melamínové dvierka sú vyrábané z LDTD od nemeckej značky EGGER s hrúbkou 18mm a objemovou hmotnosťou 600kg/m3. Vďaka týmto špecifikáciám sa vyznačuje vysokou pevnosťou pri použití v kuchynskom nábytkárstve, ale aj pri iných typoch nábytku do Vašej domácnosti.

Hrany korpusu sú opatrené špeciálnymi ABS hranami, ktoré chránia materiál pred poškodením aj pri každodennom varení. Opracovanie materiálu zabezpečujeme najnovšími dostupnými výrobnými technológiami, nakoľko kladieme dôraz na precíznosť a dlhú životnosť kuchýň.

Návod na údržbu melamínových povrchov:

 • Znečistený povrch jemne čistiť vlnkou handrou s vodou a bežným čistiacim prípravkom bez obsahu prášku a piesku.
 • Nepoužívajte farebné čistiace prípravky, ani žiadne prípravky obsahujúce pieskové alebo práškové častice.

Fólia

Vysokoodolná PVC fólia je súvisle vákuovo nalisovaná na frézovanú MDF dosku, vďaka čomu sú dvierka bez akýchkoľvek hranovaní. Nalisovanie je možné na veľké množstvo predfrézovaných tvarov dvierok. Takto si môžete zvoliť konečný vzhľad Vašej kuchyne od rustikálnych a klasických až po tie najmodernejšie. V ponuke sú dekory od prírodných drevených po množstvo trendových farieb v matnom aj lesklom prevedení. Je možná aj úprava niektorých dekorov ručnou patináciou pre docielenie rustikálneho starožitného vzhľadu.

Návod na údržbu fóliovaných dverí:

 • Škvrny od silno zafarbených substancií čistiť ihneď po znečistení vodou s prídavkom bežného čistiaceho prostriedku, škvrny nenechávajte zaschnúť - ich odstránenie je potom oveľa náročnejšie.
 • Nepoužívajte farebné čističe, parné a vodné čističe nie sú vhodné na čistenie fóliovaných dverí.
 • Nepoužívajte organické rozpúšťadlá ako sú riedidlá, odlakovače, koncentrovaný alkohol alebo prostriedky na báze octu, ani žiadne prípravky obsahujúce pieskové alebo práškové častice.

Návod na údržbu lesklých fóliovaných dverí:

 • Pre dosiahnutie požadovaného lesku je potrebné ochrannú fóliu po ukončení montáže veľmi opatrne odstrániť.  
 • Po odstránení ochrannej fólie odporúčame 21 dni vlastný lesklý povrch fólie nečistiť. Je to potrebné z dôvodu, aby povrch vlastnej fólie po odstránení ochrannej fólie počas týchto dní vyzrel a nadobudol tak odolnejší povrch. Až po uvedenom čase odporúčame plochy lesklých dvierok umyť a očistiť tak prípadné nečistoty.
 • Nepoužívajte farebné čističe, parné a vodné čističe nie sú vhodné na čistenie fóliovaných dverí.
 • Nepoužívajte organické rozpúšťadlá ako sú riedidlá, odlakovače, koncentrovaný alkohol alebo prostriedky na báze octu, ani žiadne prípravky obsahujúce pieskové alebo práškové častice.

Návod na údržbu fóliovaných patinovaných dverí:

 • Patinované fólie a dvere s dodatočnou povrchovou úpravou LESK čistiť vlhkou jemnou utierkou so saponátom bez obsahu piesku alebo prášku.
 • Nepoužívajte farebné čističe, parné a vodné čističe nie sú vhodné na čistenie fóliovaných dverí.
 • Nepoužívajte organické rozpúšťadlá ako sú riedidlá, odlakovače, koncentrovaný alkohol alebo prostriedky na báze octu, ani žiadne prípravky obsahujúce pieskové alebo práškové častice.

Akrylát

Ideálny povrch, vysoký lest a stálofarebnosť - to sú hlavné vlastnosti akrylátových dvierok. Na nosnú dosku je nanesená akrylátová vrstva hrúbky 1,4mm a doplnená ABS hranami.

Vedľa stálofarebnosti patrí k výhodám aj vysoká odolnosť proti vlhkosti a účinkom UV žiarenia. Materiál je naviac značne odolný aj mechanicky. Ak napriek tomu dôjde k poškodeniu povrchu poškriabaním, možno ho ľahko eliminovať opravnou sadou. 

Návod na údržbu povrchu Akrylát:

Pre dosiahnutie požadovanej zrkadlovej plochy s vysokým stupňom lesku je potrebné ochrannú fóliu po kompletnom ukončení montáže veľmi opatrne odstrániť. Po odstránení ochrannej fólie je akrylátový povrch dvierok citlivý na poškriabanie. Akrylátový povrch dvierok je potrebné 7 až 10 dní nechať vyzrieť, aby nadobudol konečnú tvrdosť. Počas týchto dní sa dvierka nedoporučuje čistiť !!!  

 • Dvierka je možné čistiť z oboch strán bežnými saponátovými prostriedkami. Čistiace prostriedky nesmú obsahovať abrazívne čiastočky a nemali by byť vyrobené na chemickom základe, ktorý reaguje s PVC alebo narúša jeho štruktúru.
 • Doporučujeme typ : Pronto proti prachu multifunkčné 250 ml, bez obsahu alkoholu. ( ANTI - DUST 5 v 1, Classic, 100% Natural). Odstraňuje prach z rôznych povrchov, ako je napr. kov, drevo, sklo a elektronika (okrem plazmových / LCD obrazoviek) vytvára lesk bez šmúh. Uľahčuje utieranie prachu a zanecháva príjemnú vôňu. Obsahuje antistatické zložky, ktoré zabraňujú opätovnému usadzovaniu prachu. Je možné použiť aj roztok vody a neutrálneho saponátu (mydlový roztok), čistú mäkkú handričku a potom povrch opláchnuť vlažnou vodou a jemne (bez výraznejšieho tlaku na plochu ) utrieť do sucha.
 • Na čistenie používajte vždy vlhkú mäkkú handričku alebo utierku z mikrovlákna. Pozor na utierky obšité syntetickou niťou a švédske utierky ktorá môžu povrch poškriabať ! 
 • Na čistenie nie je možné použiť prípravky na báze alkoholu, bieliace/oxidačné prípravky ani organické rozpúšťadlá (benzín, toluén, acetón, atď), ktoré reagujú s akrylátom a narušujú jeho štruktúru. 
 • Akrylátový vysokolesklý povrch ako aj iné lesklé povrchy a materiály nikdy nečistíme na sucho ani sa ich nesnažíme doleštiť.  
 • Je dôležité, aby pri čistení dvierok nedošlo k zatečeniu vody do miest, kde je odhalený materiál DTD a MDF ( otvory na pánty, úchytky, otvor pre sklo atď. ).

Striekané

Elegantné farebné striekané dvierka vo vysokom lesku sú vyrobené z MDF o hrúbke 18 mm. Sú tmelené, striekané niekoľkými vrstvami a na záver preleštené do vysokého lesku. Dvierka sa vyrábajú v hladkom prevedení v 211 farebných odtieňoch RAL a NCS, vďaka čomu môžete mať krásnu kuchyňu vo farbe podľa tých najodvážnejších požiadaviek.

Návod na údržbu striekaných dverí RAL a NCS:

 • Znečistený povrch čistiť vlhkou handrou so slabým roztokom bežného čistiaceho prostriedku, po zaschnutí je najlepšie ošetriť povrch prípravkom Clin.
 • Je možné použiť jemné filmotvorné leštenky na nábytok, dobré výsledky sú dosahované leštenkou Pronto.
 • Nepoužívajte agresívne čističe na báze organických alebo anorganických rozpúšťadiel napr. ironu, sava, benzínu a pod., ani žiadne prípravky obsahujúce pieskové alebo práškové častice.

Dýha

Dýhované dvierka vnesú do Vášho interiéru nefalšovaný nádych prírody. Sú vyrábané z DTD hrúbky 18mm, obojstranne dýhované s povrchovou úpravou pololesk. Hrany sú upravené dýhovou páskou hrúbky 1mm. Materiály exkluzívneho vzhľadu prírodného dreva dodáva slovenský výrobca.

zdroj: kuchyneonline.sk

MOLYN kuchyne a interiéry - DALNO kuchyne, Janka Kráľa 4869 - Colorhouse 1, 955 01 Topoľčany, +421 911 010 664
Copyright © 2019 D KUCHYNE a INTERIÉRY Topoľčany. Všetky práva vyhradené.