Kuchynské pracovné dosky

14.04.2017

Pracovná doska je najdôležitejšou a nedeliteľnou súčasťou kuchynskej linky. Je to miesto, ktoré musí odolávať snáď najvyššej pracovnej záťaži z celej kuchyne, no musí to byť zároveň miesto najpriateľskejšie k potravinám, s ktorými samozrejme dochádza do sústavného kontaktu. Preto kladieme vysoký dôraz na kvalitu, hygienickosť a odolnosť použitých materiálov.

LDTD je jeden z aktuálne najpoužívanejších a cenovo najdostupnejších materiálov na pracovné dosky sú tvrdené lamináty lisované na drevotrieskové podkladové dosky o hrúbke 38 - 39mm. Ponúkame pracovné dosky od viacerých výrobcov v trendových dekoroch, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť voči vplyvom, ako sú nárazy, voda, teplota a iné nástrahy, ktoré sa v kuchyni bežne naskytnú. Dosky sa vyrábajú v hĺbke 600 mm, niektoré druhy aj v hĺbke 900 mm a 1200 mm. K týmto pracovným doskám je možné dokombinovať aj zástenu v totožnom dekore.

LDTD pracovná doska
LDTD pracovná doska

MASÍVNE DOSKY tvoria vizuálny pôžitok, ktorý je však v realite veľmi náročný na údržbu. Drevo je prírodným materiálom s vysokou nasiakavosťou. Pre eliminovanie nasiakavosti je nutné drevo povrchovo ošetriť, a samozrejme túto činnosť v určitých intervaloch opakovať. Pracovné dosky sa realizujú zo škárovky. Škárovka je drevená doska vyskladaná z hranolčekov, čo tvorí svoju špecifickú štruktúru. Nepredstavujte si teda kmeň stromu, na ktorom budete variť. Hranolčeky majú svoj význam. Drevo je náchylné na objemové zmeny, ktoré vedú k tvarovým deformáciám. Skladba dosky z menších hranolov tieto zmeny potláča, ale pravidelné ošetrovanie povrchu je napriek tomu nutné.  

Masívna pracovná doska
Masívna pracovná doska

Technický kameň je vyšší štandard a luxusný vzhľad Vašej kuchyne poskytuje materiál technický kameň. Tak ako na pracovnú dosku v kuchyni, je možné ho použiť aj na iných miestach v interiéri ( kúpeľňové dosky, dlažba, obklady, obloženie schodíšť,... ). Ide o tvrdený konglomerovaný kameň, ktorý je dokonale vhodný na použitie v kuchynskom prostredí. Napriek tomu, že cca 90% zloženia tvorí prírodný kameň, je to nenasiakavý materiál, vďaka čomu je vysoko hygienický a jednoduchý na údržbu. Má veľmi vysokú odolnosť voči poškriabaniu, oderu a vyšším teplotám. Je dodávaný v rôznych hrúbkach a dekoroch, ktoré posunú dizajn Vašej kuchyne na úplne iný level. 

Nerezový drez
Nerezový drez

Umelý kameň je veľmi atraktívnym materiálom pre použitie v kuchyni. Je veľmi obľúbený z dizajnérskeho hľadiska vďaka svojej tvarovateľnosti a zaujímavým farebným možnostiam, v ktorých je dostupný. S jeho použitím je možné takmer čokoľvek. Vytvorí zároveň hygienické pracovné prostredie vo Vašej kuchyni, nakoľko je bezpórovitý a dajú sa vďaka nemu veľmi funkčne riešiť rôzne problematické spoje. Vyznačuje sa taktiež mimoriadnou životnosťou a možnosťou opravy drobných poškodení, ktoré časom môžu vzniknúť. 

zdroj: kuchyneonline.sk

Umelý kameň
Umelý kameň
MOLYN kuchyne a interiéry - DALNO kuchyne, Janka Kráľa 4869 - Colorhouse 1, 955 01 Topoľčany, +421 911 010 664
Copyright © 2019 D KUCHYNE a INTERIÉRY Topoľčany. Všetky práva vyhradené.