Kuchynské trendy 2017 

18.05.2017

Plánujete novú kuchyňu? Inšpirujte sa týmito radami, ktoré prezentujú naslovovzatí odborníci priamo zo svetového centra dizajnu - z Talianska.

1. Eklekticizmus už aj v kuchyni

Mixovanie niekoľkých štýlov, to je trend tejto doby. Skrátka, vybrať si všetko čo sa vám páči bez ohľadu na to v akom je to štýle eklektiky. Následne ale prichádza na rad ťažšia úloha: vzájomné skombinovanie zdanlivo nesúrodých prvkov. Vždy sa pri tom snažte nájsť spoločného menovateľa. V prípade eklektiky by to mala byť farba alebo tvar. Na takéto ladenie treba mať cit, ale nebojte sa toho - každopádne získate originálnu kuchyňu, ktorá odzrkadlí vašu osobnosť.

2. Čierna a sivá

To sú dve farby, ktoré hýbu tohtoročnými trendmi. Buď ich ponechajte osamote, alebo kombinujte s drevom, kontrastnou bielou, alebo vybranými pestrými farbami. Čierna síce pôsobí na niekoho príliš smutne, temne a zmenšuje priestor, na druhú stranu dokáže vytvoriť osobitú atmosféru a nesie v sebe určitú dávku elegancie. Ak si nie ste istí extrémne tmavou čiernou, stavte na sivú. Momentálne je trendy a rovnako do kuchyne prinesie kus elegancie. 

3. Uprednostnite nové materiály

Tento rok bude stále trendom blízke tvrdené kalené sklo ako odolná zástena, prípadne pracovná doska. Odolá nárazu aj poškriabaniu. Ponúka široké spektrum farieb aj grafických možností. V kombinácii s LED podsvietením sa dizajnérom otvoria nové možnosti využitia. Tvrdené sklo potvrdzuje svoje doterajšie využitie ako zástena. 


Druhý presadzovaný materiál je nerezová oceľ. Hodí sa do kuchýň v industriálnom štýle. 

Tretí dekor odporúčaný odborníkmi do kuchýň v roku 2017 je dekor betón, ktorý vytvorí v kuchyni moderný a jemne industriálny nádych.

4. Otvorené spoločnosti

Kuchyne sa stávajú centrom nášho domova. Ak chcete byť trendy, vytvorte si kuchyňu, ktorá bude súčasťou otvorenej spoločenskej zóny, prístupná návšteve rovnako ako obývačka. Tento spôsob usporiadania ponúka výhodu zlepšenia sociálnej interakcie rodiny a priateľov aj pri príprave jedla. Kuchynské ostrovčeky prístupné zo všetkých strán sa stanú centrom priestoru. 

5. Klasický tvar digestora zmizne

Trendom sú buď zabudované modely v skrinke nad varnou zónou alebo v zníženom podhľade, alebo dizajnové kúsky, ktoré sa na klasický digestor vôbec nepodobajú. 

Alternatívou sú výsuvné modely z pracovnej dosky. 


6. Zlato, mosadz a meď v centre pozornosti

Detaily, doplnky, elektrospotrebiče, či armatúry sa v tomto roku blyštia jedna radosť. Zlatý povrch samozrejme v rôznych imitáciách. Tiež sú vítané iné vzácne kovy ako mosadz alebo meď. Aj medené kuchynské riady sú teraz in.

7. Návrat kameňa

Ďalším trendom v kuchyniach je technický kameň vo svojej podobe. Pre svoju tvrdosť a pevnosť je ideálny na výrobu pracovnej dosky, ale nebráni sa ani zástene. Nechajte ho vyniknúť vo vašej kuchyni a vytvorte mu prostredie bez rušivých štruktúr. 

8. Tmavá oceľ

Jej atraktívny lesk sa bude objavovať na kuchynských spotrebičoch. Ponúkne alternatívu k antikorovej oceli. Výborne sa bude hodiť k trendy čiernej a sivej kuchyni.

Autor: Inéz Búci/ipeknébyvanie.sk , faberspa.com


MOLYN kuchyne a interiéry - DALNO kuchyne, Janka Kráľa 4869 - Colorhouse 1, 955 01 Topoľčany, +421 911 010 664
Copyright © 2019 D KUCHYNE a INTERIÉRY Topoľčany. Všetky práva vyhradené.